mapa
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace občanům

Informace občanům

 

 

 

FIRMA BOTY HANÁK SNOVÍDKY - INFORMACE

 

Snovídský apel je konkrétní vizí,

nikoli snovou vidinou, která při probuzení mizí.

 

 

V roce 2007 byla patentována biomechanická aktivní stélka v optimalizovaném tvaru a profilu. Jamka vytvarovaná pod kloubem palce vytváří efektivní podporu rigidní páky palce, aby fungoval přirozeně, což aktivně stimuluje nohu a zpevňuje nožní klenbu. Snížením v patní části chodidla se daří odblokovat šlachy v patní části a zajistit správnou funkci Achillovy šlachy. Pohyb svalů chodidla aktivuje lymfatický a cévní systém a má pozitivní vliv na stimulaci nožní klenby. Přirozená stimulace reflexních plošek chodidel vertikalizuje kotník, koleno a postupně celou kostru.

Biomechanická aktivní stélka byla šestivrstvá s uhlíkem. Za 15 let jsme se přesvědčili, že stélka jako taková mění patologickou stopu chodidla k morfologii chodidla nohy a motoriky těla.

Nová stélka, která je patentovaná se skládá :  přírodní usně, měděné membrány, uhlíku, korku a mřížky. Useň, měděná membrána je perforovaná. Měď nám vytváří zrcadlo, kdy nám vrací teplotu zpět k chodidlu nohy, tím je udržována teplota chodidla nohy mezi 31° a 32°  C. Uhlík absorbuje vlhkost chodidla, která je 4% z těla a absorbuje pachy. Po vyzutí z obuvi se změní teplota uhlíku a vytlačí vlhko a pachy ze stélky ven. Tím se snížila vlhkost obuvi. Korková vrstva dělá tepelný můstek mezi podešví a stélkou čímž nedochází k rosnému bodu. Je to další snížení vlhkosti obuvi.

Stélka byla testována ve dvou na sobě nezávislých státních laboratořích a získala certifikát – „antibakteriální a protiplísňový výrobek“.

Další patentovanou novinkou je zimní obuv, která má perforovanou podšívku je složena : useň, měděná membrána a uhlík.

Pochopit historii nám pomůže v budoucnosti :

Když se chodilo bosky, nebyly problémy s motorikou těla. Nebyly valgozity kotníků, valgozity kolen, problémy kyčelních kloubů, skolióza. Zem v létě má maximálně  10° – 12°, člověk má teplotu   36° C, tím tělo energeticky strádalo. Lidé chodili do konce života, ale dožívali se od 62 do 68 let.

Po té přišly boty a byly pro každého, protože tyto boty neodpovídaly morfologii chodidla nohy přišly problémy s motorikou těla jako valgozita kotníků, valgozita kolen, problémy kyčelních kloubů, skolióza……. Teplota chodidla nohy v této obuvi je cca 20°  C, v zimním období klesne až na 15° C následkem čehož jsou i problémy s plísněmi a v horším případě vznik gangrén zvláště u diabetiků. Průměrný věk u mužů je 76 let, žen 80 let.

Jaká je VIZE budoucnosti…..

Zvýšením stálé teploty chodidla nohy o 12° – 13° C a respektováním morfologie chodidla nohy v návaznosti na motoriku těla by se dalo říci, že prodloužíme „možná“ průměrný věk až o 20 let.

Změníme motoriku těla, nebude postrachem lidí valgozita kotníků, valgozita kolen, problémy kyčelními klouby, skolióza…….

Jaká nás čeká budoucnost

České přísloví říká, že je pozdě honit bycha. Ano, pozdní lítost je k ničemu.

Když se snažíme bycha dohánět, stejně nám uniká, a navíc je to drahý špás.

Předehnat bycha, to je řešení! Prevence je totiž vždy levnější než léčení. A vhodná zdravotní obuv je prokázanou prevencí!

Čím hlouběji jsme pronikali do problematiky, tím zjevnější bylo zjištění, že nesprávné boty nastartovaly revoluci, která představuje naléhavý problém, protože vážně ohrožuje lidskou existenci, a která povede do záhuby, pokud se nevzpamatujeme a nepostaráme o zásadní obrat.

Touha po dlouhověkosti je tu od počátku lidstva. Průměrný věk dožití se sice zvýšil, ale stojíme o bolestiplné stáří nebo o ustrnulé přežívání bez pohybu? Zdravotní problémy narůstají a v sociální sféře sílí napětí. Změňme postoje a postupy, které narušily evoluci, a věnujme pozornost prevenci!

 

 

  

INFORMACE O SVOZU JEDNOTLIVÝCH ODPADŮ V ROCE 2021

Papír: vývoz 1x 14 dní

lichý čtvrtek

 

Petky: vývoz 2x7

lichá středa

lichý  pátek

sudé úterý

sudý pátek

 

BiO: 1.3. – 30.11.

lichý pátek

 

Sklo bílé: 1x měsíčně

Zimní svoz (1.10. – 31.5.)

Lichý  čtvrtek  (13.5.) další za 4 týdny

 

Letní svoz (1.6. – 30.8.)

lichý týden pátek (11.6.)

 

Sklo barevné: 1x měsíčně

Zimní svoz (1.10. – 31.5.)

Lichý pátek  (14.5.) další za 4 týdny

 

Letní svoz (1.6. – 30.8.)

sudý týden čtvrtek  (17.6.)

 

 

 

 

PROVOZNÍ ŘÁD MULTIFUNKČNÍHO HŘIŠTĚ NEMOTICE

 

 

 

 

 

 

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.nemotice.cz

Registrujte se zde

Veřejný internet v knihovně

Veřejný internet je k dispozici v místní knihovně každou středu  17-18 hodin a každou sobotu  16-17 hodin

3. 10. Bohumil

Zítra: František

Návštěvnost stránek

225493