Úvodní stránka > Hlášení, aktuality

Hlášení, aktuality

Výtěžek Tříkrálové sbírky

Datum konání: 4. 1. 2014

Při letošní Tříkrálové sbírce, která v naší obci proběhla v sobotu 4. ledna, bylo vybráno 8.517,- Kč. Částka byla odeslána na účet oblastní Charity. Organizátoři srdečně děkují všem dárcům.

Tříkrálová sbírka 4.1.2014

Tříkrálová sbírka

Datum konání: 4. 1. 2014 - 5. 1. 2014

Oznamujeme občanům, že i v letošním roce pořádá Charita České republiky Tříkrálovou sbírku, která je určena na humanitární pomoc pro lidi na celém světě a také v naší republice. I u nás jsou děti ulice, které nemají domov, jsou vystaveni násilí, lidé, kteří potřebují pomoc. Jiní potřebují zdravotní pomůcky, které si nemohou sami opatřit. Těm všem budou sloužit Vaše dary, které můžete odevzdat tříkrálovým koledníkům tuto sobotu nebo neděli 4. a 5. ledna, kteří Vás navštíví. Dary se odevzdávají do pokladniček, které byly úředně zapečetěny. Všechny osoby pověřené Tříkrálovou sbírkou jsou vybaveny průkazkou, kterou musí na Vaše požádání předložit. Pokladničky budou úředně otevřeny a vybrané peníze budou odeslány na účet Charity ČR. O výsledcích sbírky budou občané informováni místním rozhlasem. Charita prosí všechny občany, aby svými dary pomohli zmírnit bolesti současného světa, a prokázali, že jim není lhostejný žádný člověk.

Oprava křižovatky Nesovice

Datum konání: 18. 9. 2013 - 8. 10. 2013

Informace technika stavby o opravě křižovatky v Nesovicích:

V termínu 18. 9. – 8. 10. 2013 bude opravována křižovatka v Nesovicíh. Začátek úpravy je 90 metrů před začátkem obce Nesovice a konec úpravy je přibližně 110 metrů před mostem přes Litavu. Doprava bude v obou směrech svedena do jednoho jízdního pruhu a bude řízena kyvadlově pomocí mobilních semaforů. Rádi bychom Vaše občany upozornili na možné problémy spojené s dopravním omezením – mohou vzniknout dlouhé kolony způsobené vysokou vytížeností silnice I/50. Řidičům proto doporučujeme, pokud to nebude nezbytně nutné, aby se této trase vyhnuli a využili alternativní trasy. Jinak je potřeba počítat se zdržením.

Termín opravy se budeme snažit zkrátit, ovšem musíme přihlédnout k nutnosti dodržování minimálních technologických přestávek u některých činností. Prosíme řidiče projíždějící naší stavbou, aby respektovali dopravní značení, dodržovali stanovenou rychlost a řídili se pokyny pracovníků stavby.

Nakládání s odpady v době pandemie COVID 19

SOTPR-nakladani_s_odpady_koronavirus-20200330.pdf

Nemocnice Vyškov - organizační opatření

ORGANIZAČNÍ OPATŘENÍ

V souvislosti s pokračující epidemií koronaviru COVID-19 přijala Nemocnice Vyškov s platností od 19. 3. 2020 od 6:00 hodin do odvolání následující opatření:

Vstup do nemocnice bude pouze přes hlavní vrátnici areálu. Ostatní vstupy do areálu nemocnice a polikliniky jsou pro veřejnost uzavřeny.

U hlavní vrátnice je postaven červený stan HZS (dále jen STAN) sloužící k základnímu třídění pacientů.

Pracovníky nemocnice zde bude všem pacientům odebrána základní epidemiologická anamnéza a změřena teplota.

Dále budou pacienti postupovat dle pokynů personálu STANU.

Pacienti bez kartičky, kterou obdrží ve STANU, nebudou v nemocnici dále ošetřeni.

Motorizovaní pacienti mohou pouze na veřejná parkoviště před nemocnicí. Odůvodněné výjimky, např. urgentní porod, sanitní vozy, zásobování a imobilní pacienti, včetně doprovodu budou vyhodnoceny pracovníky STANU.

Provozní doba STANU:

Po-Pá   6:00-17:00 hodin

So-Ne    8:00-16:00 hodin

Mimo tuto dobu budou pacienti pracovníky vrátnice nasměrováni na LSPP nebo vyčleněnou ambulanci v nemocnici.

Kantýna u vrátnice bude sloužit pouze pro zaměstnance nemocnice. Nikoliv pro veřejnost.

Žádáme všechny spoluobčany, aby do areálu nemocnice nevstupovali bez roušky či jiné ochrany nosu a úst.

Nařízení + informace

Upozorňujeme občany, že od 19.3.2020  platí nařízení nosit na veřejnosti ochrannou roušku nebo cokoliv, co zakrývá ústa a nos.
Dále se zakazuje chodit v době od 10:00 do 12:00 hodin do prodejny potravin osobám mladším 65let - tzn., že nakupovat v době od 10:00 do 12:00 hodin budou jen osoby starší 65let.

Dále bychom chtěli poděkovat všem, kteří daná nařízení dodržují
a též firmě Boty Hanák za poskytnutí roušek pro naše nejstarší občany.

V současné chvíli (18.3.2020 - 14:30) Obec disponuje cca 15ks roušek, které jsou zde volně k dispozici

Otevírací doba OU Nemotice

Na základě nařízení vlády upravujeme od 16.3.2020 do 24.3.2020 úřední hodiny OU:

pondělí 9:00 - 12:00 hod.
středa 14:00 - 17:00 hod.

Nový zpravodaj obce Nemotice 2019

Zpravodaj obce Nemotice 2019

Oznámení změny úředních hodin OU Nemotice

OZNÁMENÍ ZMĚNY ÚŘEDNÍCH HODIN Obecního úřadu Nemotice

6.11.2019                            středa                                   8:00 - 17:00

11.11.2019                          pondělí                                 8:00 - 17:00

13.11.2019                          středa                                   8:00 – 12:00

19.11.2019                          úterý                                     8:00 – 12:00

Pošta do 16.8.2019

Vedoucí místní pošty oznamuje, že až do 16.8.2019 bude pošta otevřena ve středu od 8. do 11.hod., v ostatní dny od 13. do 16.hod.

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.nemotice.cz

Registrujte se zde

Veřejný internet v knihovně